Styrelse och övriga funktionärer

KBS styrelse och övriga funktionärer

 

Styrelse

 

Ordförande
Anders Räntilä     

Tel: 070 148 94 31
E-mail: ordforande@kungsangensbatsallskap.se

Vice Ordförande
Ingvar Sätterström

Tel: 073 701 72 48
E-mail: ordforande@kungsangensbatsallskap.se

Sekreterare
Maria Knauth

 

Tel: 070 838 13 36
E-mail: sekreterare@kungsangensbatsallskap.se

Ekonomi/Administration
Tommy G Forsberg

Tel: 073 268 60 80
E-mail: ekonomi@kungsangensbatsallskap.se

Uppläggningschef
Lars Wikström

 

Tel: 070 643 86 58
E-mail: upplaggning@kungsangensbatsallskap.se

Vice uppläggningschef / Suppleant

Claes Maklin

 

Tel: 070 571 15 21
E-mail: upplaggning@kungsangensbatsallskap.se

Bryggchef
Svante Wibom

Tel: 070-779 79 59
E-mail: brygg@kungsangensbatsallskap.se

Vice bryggchef
Robin Skogward

Tel: 073 707 25 57
E-mail: brygg@kungsangensbatsallskap.se

Husfogde
Kjell Englund

Tel: 073 398 32 05
E-mail: klubbhus@kungsangensbatsallskap.se

Vice husfogde
Rolf Olsson

Tel: 08-581 747 21, 070 438 48 29
E-mail: batfan25@hotmail.se

Klubbholme & Gästhamn

Jonas Remmers

Tel: 070 777 77 33
E-mail: jonas.remmers@bredband.net

Suppleant
Björn Hammarlund

Tel: 070 713 69 64
E-mail: bjorn_hammarlund@telia.com
   

Övriga funktionärer

 

Miljöombud
Andreas Sandberg

 

Tel: 070 758 29 99                                    
E-mail: miljo@kungsangensbatsallskap.se
 
 
Båtplatsavtal
Alla i styrelsen kan utfärda ett båtplatsavtal vilket görs på plats i klubbhuset efter ö.k.
Säkerhet/Vakt
Urban Deljerud
Tel: 070 520 79 77
E-mail: vakt@kungsangensbatsallskap.se

Arbetssamordning
Krister Öhlin

 

Tel: 08-581 749 39, 070 269 06 29 
E-mail: kristerohlin48@gmail.com

Masthus

 

Tel:

E-mail:

Båtbesiktning/Utbildning
Carl-Åke Palm

 

Tel: 08-581 700 94, 070 329 31 34
E-mail: carlakepalm@live.se

Entreprenad
Anders Ekström

Tel: 070 651 87 10
E-mail: ekstrom_anders@telia.com

Florist
Olle Bonnevier

Tel: 070 631 22 53

Klubbhuskommittén ansvarig
Krister Öhlin

 

Tel: 08-581 749 39, 070 269 06 29 
E-mail:  khk@kungsangensbatsallskap.se

IT/Web
Rickard Wilde

Tel: 070 754 09 07
E-mail: rickard.wilde@hotmail.com

Valberedning               
Lennart Johannesson

Tel: 070 895 10 73                                        
E-mail: lenjoh@bredband.net

 

          
 

Kassör klubbhus 
Elisabeth Gafvelholm

 

E-mail: gafvelholm@tele2.se

Elektriker
Martin Humphries

Tel: 070 096 68 006                                
E-mail: humphries780@gmail.com